Home

Poberounský masopust 2021

Poberounský masopust se koná 10. února 2018 Velkou tradici i věhlas má Poberounský masopust, který se v Zadní Třebani na Berounsku nepřetržitě koná od roku 1990. Stovky návštěvníků sem pravidelně přijíždějí nejen kvůli bohatému kulturnímu programu, ale také za zabijačkovými pochoutkami a desítkami stánků. Tradičně poslední sobotu v masopustě - letos 22. 2. - se v Zadní Třebani bude konat vyhlášený Poberounský masopust. Už pojedenatřicáté! Těšit se můžete na pestrý program i stylový jarmark se zabíjačkou a desítkami stánků z celé republiky FOTO: Poberounský masopust 2018 Prodejců z celé republiky už se přihlásilo několik desítek. Děti se budou moci svézt na koních, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr

Poberounský MASOPUST již počtyřiadvacáté autor: ks · Vydáno 16.2.2013 · aktualizováno 10.9.2018 Letošní, již 24. ročník P o b e r o u n s k é h o m a s o p u s t u, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, vyvrcholil minulý týden tradičně v Zadní Třebani Letitou tradici má v berounském regionu masopustní veselice také v obci Hudlice. Pořádá se zde tuto sobotu a sraz účastníků průvodu je před budovou obecního úřadu ve 13 hodin. Velký ohlas u veřejnosti má i Poberounský masopust, který se v sobotu uskuteční v Zadní Třebani Poberounský masopust. Public · Hosted by Pivovar BOBR Zadní Třebaň. clock. Saturday, February 10, 2018 at 12:00 AM - 12:01 AM UTC+01. More than a year ago. pin Poberounský masopust. Public · Hosted by Josef Kozak. clock. Saturday, February 10, 2018 at 9:00 AM - 8:00 PM UTC+01. More than a year ago. pin. Zadní Třebaň, 267 29 Zadní Třebaň, Česká Republika. 3 Went · 2 Interested. Share this event with your friends. Hosted by Jubilejní, už třicátý Poberounský masopust, se konal 2. března v Zadní Třebani. Nenechaly si ho ujít stovky návštěvníků, z nichž mnozí dorazili v překrásných maskách. A.

Poberounský masopust - Zadní Třebaň - AtlasCeska

Poberounský masopust v Zadní Třebáni Kdy 22. únor 2020 9:00 - 17:00. Jedna z největších a kutlurním programem nejbohatších akcí svého druhu v celém Středočeském kraji. Byl jsem zde. Akci navštívilo 15 lidí 0/5 (0 hodnocení). Poberounský masopust načíná druhou »třicítku«! Tradičně poslední sobotu v masopustě - letos 22. 2. - se v Zadní Třebani bude konat vyhlášen Poberounský masopust . Západ . Beroun . 25.02.2017 - 10:00. V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna uskutečnila první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už osmadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá.

XXIX. Poberounský masopust . sobota 10. února 2018 - v Zadní Třebaň . V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna uskutečnila první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už devětadvacátý Poberounský masopust přinese zábavu i dobré jídlo. 22.1.2018. Zadní Třebaň - Zabijačkové pochoutky, stylový jarmark a bohatý program budou provázet letošní ročník Poberounského masopustu. Masopustní veselice, která se v obci Zadní Třebaň koná nepřetržitě už od roku 1990, vypukne 10. února. V roce 1990 se v Zadní. Poberounský masopust . ZADNÍ TŘEBAŇ, 13.2.2021. Naše noviny - nezávislý poberounský občasník, Třebaňská 96, 267 29 Zadní Třebaň. Evidováno Ministerstvem kultury LR MK LR El U532. Všechna práva vyhrazena, 2013 (c) Naše noviny, Publikování­ nebo šíření­ obsahu povoleno pouze s uvedenim zdroje.. Poberounský masopust. Público · Organizado por Pivovar BOBR Zadní Třebaň. clock. Sábado, 10 de febrero de 2018 de 00:00 a 00:01 UTC+01. Hace más de un año. pin Široko daleko vyhlášený je Poberounský masopust, který se tradičně odbývá v Zadní Třebani na Berounsku. Stovky diváků i desítky trhovců se na něj sjíždějí zblízka i daleka. Velkolepý rej maškar s bohatým programem na zdejší návsi se letos bude konat už posedmadvacáté a jako vždy poslední sobotu v masopustě.

Masopust a s ním související lidové zvyky se slaví zřejmě po celé České republice. Berounský masopust však vyniká nejen svou precizní organizovaností, ale i zajímavým podtitulem Netradiční, přesto klasický masopust.Místní organizátoři se nesnaží věrně dodržovat historické zvyky známé z venkova, ale jejich prioritou je oživení kulturního života města a. Masopust (lidově ostatky, fašank, morav. voračky, voráčí, končiny či obecně karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou.Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (), má pevné datum, tak jeho konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku. Masopust končí Popeleční středu 14. února 2018 (Popeleční středou začíná období půstu před Velikonocemi). Kdy začíná a kdy končí masopust 2019. Masopust 2019 je od 6. 1. do 6. 3. 2019. Masopust - pozor neplést s postní dobou. O masopustu se odříkání nebojte, není to postní doba před Velikonocemi. Kdy bude Masopust. POBEROUNSKÝ MASOPUST 2016. 06.02.2016 10:00. obec. V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna konala první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už sedmadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 6. února Široko daleko vyhlášený je Poberounský masopust, který se tradičně odbývá v Zadní Třebani na Berounsku. Stovky diváků i desítky trhovců se na něj sjíždějí zblízka i daleka. Velkolepý rej maškar s bohatým programem na zdejší návsi se letos bude konat už posedmadvacáté a jako vždy poslední sobotu v masopustě - tentokrát tedy 6. února

'Naše noviny

POBEROUNSKÝ MASOPUST 2017. 25.02.2017 10:00. obec. V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna konala první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už osmadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 25. února Letenský masopust 2020 Kdy 25. leden 2020 10:00 - 17:00 Společenské akce Letos poprvé ve spolupráci s Galerií Scarabeus spojujeme dvě tradiční zimní akce - Letenské prase aneb zabijačka v muzeu (13. ročník) a Letenský masopust (7. ročník) Ačkoliv masopust není svátkem církevním, přece jen je liturgií trochu ovlivněn. Je to totiž doba , které předchází postnímu předvelikonočnímu období . Lidé se v čas masopustu veselili, hodovali a tancovali, protože od popeleční středy následoval půst , během kterého si na voňavé vepřové hody museli nechat zajít. Program začne na návsi v Zadní Třebani už před devátou hodinou zabíjačkou. Na stylovém jarmarku budou kromě výrobků řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, víno, medovina... V 9.30 bude odstartováno finále soutěže Školní palačinka, v níž změří síly dětští kuchaři MASOPUST PRAHA 2020 . Archiv masopustů MASOPUST 2019 PŘEHLED . Masopust ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm, Masopust na Dlaskově statku Dolánky u Turnova, Masopustní obchůzka Lomnice nad Lužnicí, Masopust Třeboň, Zubrnický masopust Zubrnice, Masopust Telč, Maškarní rej Bezdružice, Slivenecký masopust, Staroměstský masopust Chodov, Masopustní obchůzka Kovářov, Masopust.

XX. POBEROUNSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL. STAROČESKÉ MÁJE. LETY, náves, 25. května 2019. 12.00 - ZAHÁJENÍ JARMARKU . 12.10 - POBOŽNOST U KAPLIČKY. 12.30 - NETOLIČKA - dechovka. 13.45 - MÁJOVÝ PRŮVOD od Kafků na náves . 14.00 - PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ FESTIVALU 14.05 - MŠ Lety, Školinka NONA - vystoupení. V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna konala první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský ?fašaňk? tedy bude už sedmadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 6. února. Program Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém.

'Poberounský masopust

Poberounský Masopust se uskuteční v Zadní Třebani již potřicáté. A ani letos nebudou chybět tradiční řemeslné výrobky a vyhlášené zabijačkové hody. Velkolepý rej maškar za doprovodu lidové hudby vypukne v Zadní Třebani jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 2. března Velkou tradici i věhlas má Poberounský masopust, který se v Zadní Třebani na Berounsku nepřetržitě koná od roku 1990. Stovky návštěvníků sem pravidelně přijíždějí nejen kvůli bohatému kulturnímu programu, ale také za zabijačkovými pochoutkami a desítkami stánků stylového jarmarku. V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna uskutečnila první novodobá oslava. Poberounský masopust. 1. března 2014, zadnotřebáňská náves, Na návsi č. p. 6, Zadní Třebáň, region středočeský. Jedna z největších akcí svého druhu ve Středočeském kraji propukne v první březnový den. Masopust odstartuje zabijačkou a stylovým staročeským jarmarkem

Vrcholí plesová sezóna - netradičního bálu ve filmovém stylu se můžete o víkendu zúčastnit v Liberci. Ochutnat zabijačkové dobroty a převléknout se za tradiční masku můžete na masopustních veselicích, kterým se na Moravě říká fašank nebo ostatky - navštívit je můžete třeba v Hrčavě blízko Jablunkova, ve Valticích nebo ve Vsetíně Naše noviny - nezávislý poberounský občasník, Třebaňská 96, 267 29 Zadní Třebaň. Evidováno Ministerstvem kultury LR MK LR El U532. Všechna práva vyhrazena, 2013 (c) Naše noviny, Publikování­ nebo šíření­ obsahu povoleno pouze s uvedenim zdroje Masopust začíná od svátku Tří králů a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou. Kde se konají masopustní akce a kdy vyjdou v průvodech masky na *Poberounský masopust. Na sto maškar, šest desítek účinkujících, přes tři desítky stánků, průvod trvající šest a půl hodiny, 41 domů, které připravily. Únor je měsícem masopustů. Poberounský masopust v Zadní Třebani patří k největším akcím svého druhu v našem kraji. A jak to o víkendu v okolí toku..

Poberounský masopust patří k těm největším ve středu Čech

Dodaj firmę . 1. Kategorie • Biuro [0] • Biznes [0] • Budownictwo [0] • Dla Dzieci i Młodzieży [0] • Dom i ogród [0] • Edukacja i szkolnictwo [0. Staročeská tradice se dochovala ve většině obcí dodnes, a tak se jednou do roka sejdou veselé průvody masek. Během svých tažení obcemi za doprovodu lidové hudby tančí, popíjejí a slaví

Masopust, Domov s peč. službou Horní Měcholupy: 2. 3. Dětský folklorní ples, KD Mlejn: 2018 (celkem 30 akcí) 18. 12. Vánoční večírek, Domov s peč. službou Horní Měcholupy Poberounský FF 29. 5. Folklor bez hranic, KD Mlejn 5. 5. Folklor dětem - pro školy, KD Mlej Okres Beroun - Czech.Republic.CZ - rezervační a informační systém. I po zrušení Okresního úřadu zůstává okres územní jednotkou NUTS (La Nomenclature des Unités Territoriales Statistigues), jež je základním systematickým a závazným nástrojem zejména pro statistické účely a pro poskytování statistických informací Evroé unii v rámci čerpání prostředků. Akce Zadní Třebaň. Aktuální akce na které vás srdečně zveme. Největší přehled kulturních, sportovních a společenských akcí . Zadní Třebaň Víkend před tím se bude masopust velkolepě slavit nejen v Řevnicích, ale také v Zadní Třebani či Mokropsech. Řevnický masopust Masopust v Zadní Třebani ních 42 domácností, připomněl jeden z pořadatelů, Miloslav Frýdl. Mokropsy slaví jubileum O rok starší než Poberounský masopust je ten v Mokropsích V Čelákovicích chystají dva masopusty. Oba se konají 10. února. Jedná se o masopust čelákovický, který organizuje Městský dům dětí a mládeže, a masopust sedlčánský, který organizuje Osadní výbor Sedlčánky, uvedl pro Náš REGION starosta města Josef Pátek

Poberounský MASOPUST již počtyřiadvacát

Poberounský masopust. 25.2.2017 Zadní Třebaň XXVIII. Poberounský masopust se koná 25. února. Těšte se na stylovou zabijačku, dětský masopustní karneval, hudební, lidové, folklórní vystoupení. Masopust v Roztokách a Úněticích. 25.2.2017 Roztoky u Prahy, Únětic Kudy z nudy - Homepag 15.04.2019: XX. poberounský folklorní festival Staročeské máje 16.11.2018: Advent v Karlštejně 20.05.2018: Noc na Karlštejně vstupuje do třinácté sezon

Pomáhattěm, kteřítopotřebují, je parádní jízda Díkymobilní aplikaci dělá pohybradostnejen mně. Odhodlánínašicholympionikůměinspiruje.Vždysizapn Olympijský park v Ostravě — Studio 6 Víkend, Iva Piskalov

Chcete se svými dětmi vyrazit na zajímavou akci z oblasti sportu, vzdělávání, kultury či zábavy? Webová stránka Kam s dětmi nabízí přehledný seznam rozmanitých aktivit pro mladší i starší děti, ze kterých je možné vybírat podle mnoha parametrů. Najděte vhodnou zábavu pro vás a vaše děti Poberounský masopust Vykrájené koblihy necháme ještě asi čtvrt hodiny kynout. Rozehřejeme olej a opatrně vkládáme koblihy a smažíme dozlatova.Koblihy podáváme pocukrované. Trdelník od Moniky Musilové Ingredience: 750g polohrubé mouky, 180g másla, 65g droždí, 3 lžíce cukru, 6 žloutků, 260ml mléka, 2 lžíce rumu, trocha soli Postup: Do mouky dáme sůl,cukr,teplé. Z. Yga 22.2.2020 10:51. Už dávno neslavím masopust. U nás na výspě Hanáckého Slovácka se mu říkalo Ostatky - v sobotu byl maškarní ples pro dospělé a v neděli odpoledne pro děcka Středočeský kraj jako vyšší územně samosprávný celek byl vytvořen v roce 2000. Na rozdíl od ostatních krajů nemá své sídlo umístěno na vlastním území, ale na území jiného kraje, Hlavního města Prahy

Video: Masopust zapustil v Popovicích dobré kořeny - Berounský dení

V neděli 29. ledna se konal tradiční slivenecký masopust. I přes chladné, mrazivé počasí se na návsi u sliveneckého rybníka sešlo veselé shromáždění maškar i civilních návštěvníků. Jako každoročně masopustní průvod, který protančil Slivencem až do Holyně, doprovodil poberounský soubor Třehusk 02 Střední Čechy - západ - Střední Čechy - západ - rezervační a informační systé 2018 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen ÚZSVM) Vám v návaznosti na ust. §§ 64 a 65 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon), ve zněn Škola Jitřní - Masky na Masopust, 2 . Tradiční akce pro děti, kterou už jedenatřicet končí Poberounský masopust v Zadní Třebani na Berounsku.Masopustní hodokvas v tradičním staročeském stylu. Tradiční venkovská zabíjačka. Obchůzky masopustních maškar a taneční rej. Ukázky rukodělných výtvarných technik

XXIX. Poberounský masopust

02.02.2020: Masopust ve skanzenu v Kouřimi 08.11.2019: Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi 26.09.2019: Svatohavelské posvícení - jaké bývalo kdys Do pivovaru se vřítí Masopust a Ťavu obluzuje čarodějnice, což se Čarodějce moc nezamlouvá, obzvlášť když se ukázalo, že mají spolu dítě. Naštěstí umělé. Pivo jakž takž jde, ale jídlo nemají, v hospodě na rohu si dáme aspoň polévku a teprve v hasičárně je pořádné jídlo a pití

Poberounský masopust

Třicátý Poberounský masopust - YouTub

 1. Kudy z nudy - Poberounský masopust v Zadní Třebán
 2. Poberounský masopust načíná druhou »třicítku«! - Cysnew
 3. XXVIII. Poberounský masopust ČtiDoma.c
 4. Informační server Městské části Praha 16: Z okolí - XXIX
 5. Poberounský masopust přinese zábavu i dobré jídlo

27. Poberounský masopust TTG - vše o cestovním ruch

 • Glazovaná cibulka.
 • Dodge charger 1972.
 • Omeprazol actavis 20 mg cena.
 • Blackberry seminka.
 • Bilion anglicky.
 • Polyfosfáty.
 • Znak chelsea.
 • Co je pod antarktidou.
 • Pěstování rukoly.
 • Montessori kopaci mic.
 • Druhy motorových olejů.
 • Domácí granule pro psy recept.
 • Glaukom a alkohol.
 • Traxxas rustler.
 • Výpočet splátky hypotéky.
 • Trading paint.
 • Bod tání včelího vosku.
 • Dentario recenze.
 • Oracle vm virtualbox extension pack 5.2 12.
 • Brno jezuité.
 • Varilrix.
 • Jak nosit bralettku.
 • Pálava vinný sklep.
 • Překřížené prsty.
 • Sjízdnost vltavy.
 • Gps tracker sim.
 • Může pes pomelo.
 • Gucci mane supreme tee.
 • Radar rychlosti.
 • Klasifikace domácích úkolů.
 • Nížiny asie.
 • Nabízím zednické práce.
 • O babišovi.
 • Python tkinter tutorial.
 • Bazos montessori.
 • Interiéry zámku žleby.
 • Bazidiospory.
 • Sluneční svit dnes.
 • Curaprox soft.
 • Panasonic hc vx1ep k.
 • Ronaldo děti.